Popüler Domain Uzantıları

SEO’yu iyileştirme ve markanızı güçlendirme potansiyeline sahip alan adları, popüler uzantılarla ve uygun fiyat avantajlarıyla projelerinizi parlatabilir!

Domain Nedir?

Domain Nedir? Alanı adı anlamına gelen domain, internette bir web sitesi oluşturmak için hosting ile birlikte sahip olmanız gereken en temel bileşendir. Domain, web sitelerinin adı veya adresi olarak tanımlanır. Her domain bir IP adresi ile eşleşir ve internet tarayıcılarını belirli bir sunucudaki belirli dosyalara yönlendirmeye yarar. Domain Nedir?

Alan adınızı kaydederken, web sitenizin ismi ve .com, .com.tr, .net gibi uzantılardan hangisiyle kullanılacağını belirlemeniz gerekir. Web siteniz için almak istediğiniz alan adının müsait olup olmadığını yukarıdaki sorgulama aracımızla kontrol edebilirsiniz.

Alan adları kaydedildiklerinde sınırlı bir süre için (genellikle bir, iki yıl için) “kiralanmış” olurlar yani bir alan adının tescili, kaydeden kişinin sonsuza dek onun sahibi olduğu anlamına gelmemektedir. Web sitenizin yayında kalmasını istiyorsanız, sahip olduğunuz alan adının kaydını; son kullanma tarihinden önce yenilemeniz gerekir.Tuesday, November 30, 2021

<< Geri