Domain (Alan Adı) Nedir?
Domain, bir web sitesinin ip adresinin internetteki karşılığıdır. Bu sayede sitenize erişmek isteyen kullanıcılar ip adresi yerine, domain adresinizi tarayıcıya yazarak sitenize kolayca erişebilirler. Bu nedenle bir web sitesi açabilmek için domain kaydı yapmanız gerekmektedir.
br> Domain yıllık olarak alabileceğiniz bir hizmettir. Bir domaini en az 1 yıllık olarak alabilirsiniz. Domainin maksimum süresi hizmeti sunan domain sağlayıcıya göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak en fazla 10 yıllık domain alabilirsiniz.
Domain Tescili nedir ?
Domain tescili (Alan Adı Tescili) bir websitesine ait web adresinin en az 1 en fazla 10 yıl kiralanmasıdır. Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz.
Domain Sorgulama sayfası üzerinden en ucuz fiyatla Domain Alma fırsatını yakalayın.
Domain Transferi Nedir?
Domain transferi ya da Domain Transferi bir başka tescil firmasındaki alan adı tescil servisinin bir diğer firmaya aktarılması işlemidir. Transfer işlemi gerçekleştikten sonra alan adınızın yönetimini artık yeni tescil sağlayıcınız ile gerçekleştirebilirsiniz.
Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktif edilir?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale veya posta çeki ile yaptığınız ödemeler ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.
Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyormusunuz?
Evet, https://websatissitesi.com/whmcs/index.php?rp=/login adresinde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Alan adımın tescil süresinin bitimine yakın bilgilendirme gönderiyor musunuz?
Alan adınızın tescil süresinin bitimine 30, 15 ve 7 gün kala SMS ve eposta ile hatırlatma mesajları alacaksınız. SMS ve eposta uyarı mesajlarının gönderimi ile ilgili özelleştirmeleri https://websatissitesi.com/whmcs/index.php?rp=/login adresindeki müşteri yönetim panelinde gerçekleştirebilirsiniz.
Alan adı tescili sonrası belge talep edilir mi ?
Bazı ccTLD ve özel alan adı uzantılarında (.co, .ca, .pro, .es, .ru, us, eu gibi ) tescil sırasında belge ibraz mecburiyeti bulunmazken tescil sonrasında özel markaları ve alan adı uzantısının ait olduğu ülkedeki hak sahiplerini koruma adına belge talep edilebilmektedir. Belge ibraz edilememesi halinde alan adı tescil işlemi iptal edilecektir.

Bunun dışında .tr uzantılı alan adlarının bazılarında belge ibraz mecburiyeti bulunmaktadır. Bu belgeler tescil sırasında talep edilmektedir.

Name Server bilgilerimi değiştirebiliyor muyum?
Evet, alan adınıza ait Name Server bilgilerini hosting sağlayıcınızın Name serverları ile değiştirebilirsiniz.
com.tr uzantılı alan adı tescil etmek için hangi evraklar gerekiyor?
info.tr, biz.tr, tv.tr, web.tr ve gen.tr dışındaki, diğer .tr uzantılı alan adları için resmi evrak ibraz etme zorunluluğu vardır. Gerekli evraklar NIC.TR tarafından ilan edilmiştir. Lütfen buraya tıklayarak gerekli evrakları inceleyiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibat kurunuz
Whois Bilgilerimi gizleyebilir miyim?
Whois bilgileri varsayılan ayar olarak anonim erişime açık durumdadır.Dilerseniz ile alan adınız sorgulandığında kimlik bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Bu servis IHS Telekom tarafından ücretsiz sağlanmaktadır